Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 03-01-2007, 00:00

Asseco Poland –4,2 proc.

Akcjonariusze informatycznej spółki, którzy nie chcieli czekać na połączenie z Softbankiem, pozbywali się walorów. Wtorek był ostatnim dniem handlu przed zawieszeniem notowań rzeszowskiej spółki, znanej kiedyś jako Comp Rzeszów. Pierwotnie firma wnioskowała o zawieszenie notowań od 9 stycznia, jednak nastąpi to szybciej ze względu na możliwość wcześniejszej rejestracji połączenia z Softbankiem. Rejestracja połączenia jest spodziewana w pierwszej połowie stycznia 2007 r.

Capital Partners +16,0 proc.

Mocnym akcentem rozpoczęli 2007 r. akcjonariusze Capital Partners. Mocno zdrożały akcje i PDA, po tym jak spółka kupiła WiedzęNet (WN). Udanie rok rozpoczęli także posiadacze akcji Spinu, który sprzedał udziały spółki specjalizującej się w projektowaniu i dystrybucji szkoleń elektronicznych, materiałów multimedialnych, gier edukacyjnych. Kurs Spinu poszedł w górę o 5,6 proc. Capital Partners kupił 67,87 proc. udziałów za 4,45 mln zł. Resztę kapitału objęli członkowie zarządu WN. Dobry interes ubił Spin, bo łączna cena sprzedaży wszystkich udziałów wyniosła 5,05 mln zł. Ich wartość w księgach rachunkowych Spinu wynosiła 2,4 mln zł.

Remak +16,7 proc.

Wygląda na to, że znów ruszyła karuzela spekulacji akcjami spółki zajmującej się remontami urządzeń energetycznych. Choć firma nie opublikowała od dwóch tygodni żadnego komunikatu, jej akcje bardzo mocno zdrożały. Być może spekulantów do kupna walorów skłonił głęboki spadek notowań w ostatnim miesiącu. W pierwszych dniach grudnia prasa podała, że Remak planuje duże budowy z Polimeksem Mostostalem. Była to iskra, która spowodowała wybuch entuzjazmu inwestorów i skok notowań akcji o 28 proc. na sesji 4 grudnia. Potem inwestorzy przystąpili do realizacji zysków. Do ostatniego piątku kurs spadł o 33 proc. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu