Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 09-01-2007, 00:00

Budimex +5,5 proc.

Duże obroty (31 mln zł) to zasługa umówionych transakcji między znaczącymi akcjonariuszami budowlanego holdingu. W pierwszym kwadransie sesji właściciela zmieniło około 65 tys. papierów Budimeksu po kursie jednostkowym 75 zł (+0,7 proc.). Później przez rynek przeszło około 100 tys. akcji po cenie 78 zł (+4,7 proc.). Wartość obrotów w tych transakcjach to 25 mln zł. Głównie dzięki Budimeksowi indeks MIDWIG zakończył sesję wzrostem o 0,1 proc.

Elkop –3,5 proc.

Początek sesji przyniósł około 10-procentową przecenę walorów Elkopu. Była to nerwowa reakcja na komunikat o sprzedaży posiadanego pakietu spółki zależnej Elektrownie Wiatrowe w Pieńkowie. Na tej transakcji firma zanotowała stratę. Cena sprzedaży wyniosła 1,73 mln zł, co stanowi „80 proc. pełnej wartości nominalnej akcji”. Nabywcą jest osoba prywatna z Niemiec. Przedstawiciel zarządu zapowiadał niedawno, że na transakcji spółka straci około 200 tys. zł, ale za to uwolni 1,6 mln zł gotówki.

Kompap +4,4 proc.

W poniedziałek już po raz piąty z kolei rosły notowania akcji łódzkiej firmy produkującej artykuły papiernicze dla biur i handlującej nimi. W ciągu tygodnia dobrze poinformowani inwestorzy mogli zarobić nawet ponad 50 proc. Prokom Software sprzedał 3 stycznia wszystkie posiadane 163 814 akcji stanowiących 7 proc. głosów na WZA. Prawdopodobnie kupił je nowy prezes Elkopu, Waldemar Lipka.

Monnari +7,2 proc.

Prawa do akcji spółki Monnari osiągnęły najwyższą wartość od grudniowego debiutu na GPW. Za PDA w ciągu sesji płacono nawet 27,7 zł. Marek Banasiak, prezes spółki, od 29 grudnia 2006 r. do 5 stycznia kupił 58 386 PDA po średniej cenie 24,92 zł. Na zakupy przeznaczył więc ponad 1,45 mln zł, co pozostałych inwestorów napawa zaufaniem do spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Złoty , Cena , Ceny , Firmy , PO