Giełdowy flesz

ASZ
25-01-2007, 00:00

Famur

+3,9%

Dzięki umówionym transakcjom Famur zajął drugie miejsce pod względem wartości obrotów na wczorajszej sesji. W największej z transakcji z rąk do rąk przeszło 50 tys. akcji po kursie 473 zł. Łącznie właściciela zmieniło w środę ponad 99 tys. papierów katowickiej firmy, stanowiących 2,2 proc. kapitału akcyjnego i głosów na WZA. Za jedną akcję płaci się 490 zł. To nowy rekord notowań.

Interferie

+4,7%

Gracze starają się przerwać słabszą ostatnimi czasy passę bez względu na informacje napływające ze spółki. Nie zraził ich komunikat o ograniczeniu zaangażowania w akcjonariacie spółki z 5,02 do 3,37 proc. głosów na WZA przez fundusz AIG Małych i Średnich Spółek. Za jedną akcję hotelarskiej spółki z grupy KGHM płacono 10 zł. Do wybicia górą z konsolidacji kurs musi pokonać poziom 11,29 zł z 3 stycznia.

Novita

+5,5%

W trakcie środowej sesji kurs Novity wzrósł do poziomu 54 zł, najwyższego w historii. Ale nie utrzymał go do końca dnia i ostatecznie zakończył sesję na poziomie 51,4 zł, czyli 40 groszy powyżej rekordu z 18 stycznia. Windowaniu notowań sprzyjał komunikat o wartym 5,8 mln zł aneksie do umowy z kontrahentem europejskim działającym w przemyśle samochodowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdowy flesz