Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 09-02-2007, 00:00

IDM

-8,2%

Srodze zawiedli się inwestorzy, którzy w środę kupowali akcje IDM, licząc na dalszy wzrost kursu po czwartkowym splicie. Pod koniec sesji walory taniały nawet o 8 proc.

Dzień przed podziałem akcji w stosunku 1 do 10 kurs akcji jedynego domu maklerskiego notowanego na GPW osiągnął historyczny szczyt (110 zł). Otwarcie czwartkowej sesji przyniosło 1,8-procentową zwyżkę wobec skorygowanego kursu odniesienia 11 zł. Po krótkiej szamotaninie wokół poziomu środowego zamknięcia przewagę osiągnęli gracze realizujący zyski. A te są niemałe. Od ostatniego lokalnego dołka 70,15 zł z 21 grudnia akcje IDM zdrożały do środy o 57 proc.

ELKOP

+0,2%

Elkop był wczoraj jednym z najmocniejszych walorów na giełdzie. W pierwszej godzinie sesji kurs rósł o 3,7 proc., do 24 zł. Inwestorzy doczekali się wreszcie na emisję nowych walorów, którą przeprowadzi DM Polonia Net. W grudniu WZA Elkopu zdecydowało o podwyższeniu kapitału z 1,6 mln zł do 3,22 mln zł w drodze emisji 5 mln 551 tys. akcji po 30 groszy. Dzień prawa poboru ustalono na 15 marca.

WASKO

+5,4%

Najwyższym wzrostem notowań 90 minut przed końcem sesji mogli cieszyć się akcjonariusze Wasko. Walory drożały nawet o 9 proc. To efekt informacji o zwiększeniu zaangażowania w akcjonariacie Wasko przez prezesa Wojciecha Wajdę. 6 lutego kupił on 325 679 walorów w drodze umowy cywilno-prawnej. Za akcję płacił 6 zł, czyli 19 groszy poniżej kursu wtorkowego zamknięcia. Prezes kontroluje 59,54 proc. głosów na WZA spółki. Tego samego dnia rada wzmocniła się o Wiesława Rozłuckiego, byłego szefa GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane