Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 20-02-2007, 00:00

Graal

+9,5%

Kurs Graala podbijały wczoraj rosnąca wartość praw poboru (PP) i dobre wyniki. W pierwszej godzinie sesji wartość debiutujących PP skoczyła do 2,99 zł, czyli o 278 proc. (kurs odniesienia wyznaczono na 0,79 zł. Wczoraj ruszyły też zapisy na akcje dystrybutora przetworów z ryb i owoców morza. Potrwają do 28 lutego. Handel prawami poboru będzie krótszy, bo tylko do 23 lutego. Wyniki skonsolidowane Graala po IV kwartale były lepsze niż przed rokiem. Zysk netto wyniósł 3,04 mln zł, a przychody 73,7 mln zł.

Elkop

+26,5%

Przyspieszenie splitu akcji Elkopu sprzyjało notowaniom spółki. Za walor spółki płacono wczoraj nawet 31 zł, czyli 26,5 proc. więcej niż w piątek. Był to drugi — pomijając prawa poboru Graala — wynik wśród spółek z notowań ciągłych. W piątek Elkop informował o rejestracji przez sąd zmiany struktury kapitału zakładowego. Akcja o wartości nominalnej 3,77 zł będzie podzielona na 13 walorów o wartości nominalnej 0,29 zł. Pierwsze notowanie po splicie odbędzie się 8 marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane