Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 14-03-2007, 00:00

HOOP

+9,4%

Kurs Hoopa na półmetku wtorkowej sesji wzrósł do 35,21 zł, wyznaczając górne widełki wahań. Ostatni raz tak drogie walory producenta napojów były 8 sierpnia 2003 r. Było to w pierwszych dniach giełdowej kariery spółki. W trzecim dniu po debiucie za akcje Hoopa płacono nawet 36,2 zł, ale nie udało się go utrzymać do końca sesji.

Notowania spółki rosną bardzo mocno od ostatniej sesji lutego, dając w tym czasie 37-procentowy zysk. Windowaniu kursu sprzyjała aura tajemniczości roztoczona wokół planowanych akwizycji. Dziś może się wszystko wyjaśnić, bo spółka zapowiedziała konferencję prasową.

Elkop

+23,9%

Cena akcji Elkopu skoczyła wczoraj aż do 2,69 zł, czyli o 26,3 proc. Na koniec notowań płacono za nie niewiele taniej, bo 2,64 zł.

Na rynku akcji chorzowskiej spółki wiele się ostatnio dzieje. 8 marca dokonano splitu walorów w stosunku 1:13. We wtorek do windowania kursu spekulanci wykorzystali pierwsze notowanie bez prawa poboru. Na ostatnią sesję giełda ustaliła kurs odniesienia na 2,13 zł. Przypomnijmy, że kurs zamknięcia poniedziałkowej sesji wynosił 3,95 zł. Firma chce sprzedać 5,55 mln walorów serii B po 30 groszy. Od inwestorów może zatem uzyskać najwyżej 1,66 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy