Giełdowy flesz

ASZ, KZ
opublikowano: 15-03-2007, 00:00

Skotan

+0,3%

Wczoraj w transakcjach pakietowych właściciela zmieniło 2,96 mln akcji biopaliwowej spółki. To 5,4 proc. wszystkich wyemitowanych akcji. Wszystko wskazuje na to, że doszło do wewnętrznych przetasowań w ramach grupy Romana Karkosika, bo tylko on, lub powiązane z nim podmioty, dysponowały taką liczbą walorów. Transakcje zawarto średnio po 17,68 zł.

Swarzędz

0,0%

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się akcje meblarskiej spółki z Wielkopolski. Popyt na jej walory był gigantyczny — obroty wyniosły 59 mln zł. Właściciela zmieniło 23,3 mln papierów, co jest drugim wynikiem długiej w giełdowej karierze spółki.

Inwestorzy dokupują akcje Swarzędza przez zaplanowanym na 29 marca walnym, które ma zadecydować o emisji akcji z prawem poboru. Do zwiększania udziału walorów Swarzędza w portfelach przekonał graczy zakup 71 950 walorów przez jednego z członków rady nadzorczej.

Erg

+6,5%

Inwestorzy szybko wybaczyli ząbkowickiej spółce niewykonanie i tak już drastycznie obniżonych prognoz na 2006 r. Teraz gracze żyją wizją emisji tanich akcji z prawem poboru. Środowe WZA przegłosowało uchwałę o podwojeniu kapitału dzięki emisji 3,9 mln akcji serii D. Zostaną one zaoferowane w ramach prawa poboru dotychczasowym akcjonariuszom. Cenę ustalono na 3 zł, a dniem prawa poboru będzie 18 maja. Za jedną starą akcję przysługiwać będzie prawo objęcia jednej nowej. Pieniądze mają pójść na konsolidację branży i nowe maszyny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ, KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu