Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 20-03-2007, 00:00

ORZEŁ

+19,9%

Popyt na akcje Zakładów Lniarskich Orzeł to efekt pozytywnej opinii rady nadzorczej dla emisji akcji z prawem poboru. Zarząd spółki, którą kieruje Marek Błażków, zaproponował podwyższenie kapitału poprzez emisję akcji serii D z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Orzeł chce też wyemitować akcje serii C wyłącznie do inwestorów, których stać na objęcie pakietu akcji o wartości minimum 50 tys. EUR, czyli praktycznie dla instytucji finansowych. W poniedziałek właściciela zmieniło ponad 65 tys. akcji, podczas gdy w piątek z rąk do rąk przeszło 4646 sztuk.

7BULLS

+14,4%

Po piątkowym zahamowaniu korekty notowań w poniedziałek kurs wyraźnie odbił w górę. Inwestorzy kupowali akcje przed zbliżającym się dniem ustalenia prawa poboru akcji nowej emisji. Dzień prawa poboru akcji serii D przypada 23 marca. Aby objąć nowe walory, trzeba zostać akcjonariuszem już we wtorek. 7bulls chce sprzedać od 11 mln do 12,73 mln akcji i uzyskać około 100 mln zł. Przeznaczy je na rozwój działalności deweloperskiej. Większość pójdzie na wykup gruntów na ul. Grójeckiej w Warszawie pod pierwszą inwestycję budowlaną o nazwie Triton Park.

PONAR

+49,5%

W dwóch sobotnich komunikatach Ponar poinformował o zwiększeniu zaangażowania w akcjonariacie innej giełdowej spółki — Relpolu. 13 i 14 marca Ponar-Holding, spółka zależna Ponaru Wadowice, kupiła łącznie 62 tys. akcji producenta przekaźników elektromagnetycznych z Żar. Udział Ponaru w strukturze głosów na WZA Relpolu wzrósł z 6,87 proc. do 13,97 proc. Wadowicka spółka dodała, że będzie kontynuować zakupy akcji Relpolu przez 12 miesięcy. Inwestycja ma długoterminowy charakter. Kurs Relpolu również wczoraj rósł, tyle że dużo wolniej, bo o około 3,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy