Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 28-03-2007, 00:00

Polimex

0,0%

Energomontaż Płn.

+3,6%

Zakończenie umowy zawartej między Polimeksem Mostostalem a zarejestrowaną w Holandii spółką Sices International, dotyczącej objęcia akcji Energomontażu-Północ, nie wywołała większej reakcji akcjonariuszy polskich spółek. Rosły one od 2,5 do 4 proc. Gdyby Polimeksowi udało się utrzymać wzrost do końca sesji, ustanowiłby rekord wszech czasów. Za jedną akcję Polimeksu inwestorzy płacili maksymalnie 210 zł, a na koniec sesji 202 zł. Energomontaż wyceniano na koniec sesji na 25,99 zł. Rekord notowań Energomontażu wynosi 27,61 zł. Ustanowiony został miesiąc temu.

Sices przekazał Polimeksowi prawie 6,07 mln akcji Energomontażu w formie wkładu niepieniężnego. Polimex zapłaci za to akcjami nowej emisji serii I. Udział Polimeksu w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu Energomontażu wzrósł z 14,55 proc. do 40,01 proc.

Pekao

+0,4%

Wczorajsze obroty akcjami Pekao mocno zawyżyła jedna transakcja. Przed półmetkiem wtorkowej sesji na warszawskiej giełdzie duzi inwestorzy wymienili się pakietem około 125 tys. akcji banku. Walory przeszły z rąk do rąk po 257 zł. Obroty tylko w tej transakcji wyniosły 64,25 mln zł.

Notowania Pekao niczym szczególnym się nie wyróżniały. Przez większą część sesji kurs spółki rósł wolniej niż indeksy. Na koniec handlu za akcje płacono 257 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu