Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 18-04-2007, 00:00

Kompap

+27,9%

Notowania spółki rosły wczoraj w trakcie sesji grubo ponad 30 proc. Kurs wspiął się do poziomu z sierpnia 1998 r. Kompap od kilku dni nie podawał jednak żadnych przełomowych komunikatów.

Trend wzrostowy jest silny. Wczoraj za akcje płacono nawet 23,79 zł, podczas gdy pod koniec lutego były one warte 8,75 zł.

Enap

+4,8%

Akcjonariusze Energoaparatury windowali kurs już trzecią sesję z kolei. Na początku handlu udało się doprowadzić go niemal do wieloletniej górki 3,48 zł (w cenach zamknięcia). Nie udało się sforsować szczytu intraday (3,73 zł). Został on ustanowiony 4 kwietnia. Jednak na zamknięciu tej sesji kurs spadł już do 3,15 zł, dając impuls do głębszej realizacji zysków. Korektę inwestorzy potraktowali jako okazję do uzupełnienia portfeli. Trzeba było tylko trzech dni, by kurs wrócił do sytuacji z 3 kwietnia. Kto kupił akcje Energoaparatury w lokalnym dołku 2,65 zł, ten wczoraj o godzinie 11.00 był bogatszy o ponad 30 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy