Giełdowy flesz

MZ
opublikowano: 09-05-2007, 00:00

JC Auto

+7,3%

Akcje dystrybutora części samochodowych należały wczoraj do najszybciej drożejących. Optymizm inwestorów wynikał z zapowiedzi dobrych wyników w I kwartale. Według PAP, zarząd spółki rozważa podniesienie prognozy na ten rok. Wcześniej JC Auto informował, że w I kwartale jednostkowe przychody ze sprzedaży wyniosły 67 mln zł, czyli o 40 proc. więcej niż w I kwartale 2006 r. Teraz JC Auto czeka na wyniki z maja. Jeśli spółka utrzyma obecne tempo rozwoju i rentowność, to podejmie decyzję o podniesieniu prognozy. Na razie zakłada 11,3 mln zł zysku netto, 25,6 mln zł zysku operacyjnego oraz 330 mln zł przychodów netto ze sprzedaży.

Mostostal PŁock

+6,2%

Na ostatnich pięciu sesjach akcje spółki budowlanej zdrożały blisko 25 proc. Inwestorów zachęciły do kupowania akcji Mostostalu dobre wyniki z I kwartału. Na czysto spółka zarobiła 1,8 mln zł, wobec 0,7 mln zł straty w tym samym okresie 2006 r. Przychody wyniosły 32,4 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 20 mln zł. Spółka wyraźnie odczuła ożywienie w branży i przyznaje, że nie ma problemów z pozyskiwaniem kolejnych zleceń. Jednocześnie spodziewa się dalszej poprawy wyników w kolejnych kwartałach. Jednak podobnie jak cała branża musi się zmagać z wysokimi cenami materiałów budowlanych oraz z kłopotami ze znalezieniem odpowiednich pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy