Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 28-06-2007, 00:00

Boryszew

+2,9%

Impexmetal

–1,9%

Adam Chełchowski, prezes obu firm, złożył rezygnację. To wstęp do możliwych zmian we wzajemnych zależnościach obu przedsiębiorstw z imperium Romana Karkosika. We wczorajszym „Parkiecie” ukazała się informacja o prawdopodobnej sprzedaży Impex- metalu przez jednego z najbogatszych Polaków. Roman Karkosik uchylił rąbka tajemnicy — zgłosił się podmiot zainteresowany odkupieniem Impex- metalu od Boryszewa, który kontroluje 64,4 proc. jego akcji.

Giełdowi inwestorzy nie wpadli jednak w euforię. Raczej skłaniali się do umiarkowanej sprzedaży akcji Impexmetalu. Gracze zdają sobie sprawę, że będzie trudno sprzedać akcje po tak wygórowanej cenie jak obecnie na GPW. Od czasu gdy Boryszew kupił pakiet Impexmetalu, akcje zwiększyły wartość siedmiokrotnie. O ile Impexmetal nieznacznie traci na wartości podczas środowej sesji, o tyle Boryszew mocno drożał. Oczami wyobraźni akcjonariusze Boryszewa już liczą zyski ze sprzedaży spółki zależnej. Chyba jednak trochę za wcześnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu