Czytasz dzięki

Giełdowy flesz

CK
opublikowano: 26-07-2007, 00:00

Polnord

+1,8%

Członek rady nadzorczej dewelopera poinformował przed środową sesją o zakupie we wtorek 1 tys. akcji Pol-nordu po cenie 220 zł. Na początku sesji inwestorzy praktycznie nie zwrócili na to uwagi, bo kurs spółki poszedł w dół, kontynuując trwający od początku lipca trend spadkowy. Dopiero po 12.00 notowania poszły w górę o ponad 2 proc. Od początku miesiąca kurs firmy, kontrolowanej przez Prokom Investments, stracił 30 proc., spadając z 310 zł do około 215 zł. Nie pomogły ani zakupy gruntów pod inwestycje, ani pozytywne rekomendacje, jakie walorom spółki wydali analitycy DB Securities („kupuj”, cena docelowa 396 zł) i CDM Pekao („akumuluj”, cena 350 zł). Według prognoz drugiego z brokerów, Polnord zarobi w tym roku na czysto 70,2 mln zł (3,27 zł na akcję), a w przyszłym 184,2 mln zł (8,59 zł na akcję). Przy obecnym kursie wskaźnik C/Z na 2007 r. sięga 65, w 2008 r. spada do 25.

Instal Lublin

+3,1%

Lubelski Instal, znajdujący się w stanie upadłości likwidacyjnej, wciąż podpisuje kontrakty, a jego kurs na wczorajszej, spadkowej sesji nawet nieznacznie rósł. Choć wkrótce majątek (lub cała firma) pójdzie pod młotek, zarządzający spółką syndyk nie próżnuje. Firma poinformowała o umowie na roboty instalacyjne i montaż zbiorników na terenie Browaru Lwów. Wartość prac oszacowano na 253 tys. EUR (956 tys. zł). Z kolei 970 tys. zł spółka otrzyma za roboty w ramach inwestycji „Pawilon meblowy Zabrze”. W sumie od początku roku firma poinformowała o uzyskaniu zleceń o łącznej wartości około 23 mln zł. W pierwszym kwartale przychody Instalu wyniosły 12,5 mln zł, a zysk netto 0,6 mln zł. W połowie czerwca lubelski sąd oddalił zażalenie giełdowej spółki na wyrok, który postawił ją w stan upadłości likwidacyjnej. Stery w firmie przejął syndyk, którego zadaniem jest sprzedaż majątku i spłata w pierwszej kolejności roszczeń zgłoszonych przez wierzycieli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: CK

Polecane