Giełdowy flesz

KZ
opublikowano: 05-09-2007, 00:00

Energoaparatura

+6,6%

Katowicka spółka z branży elektroinstalacyjnej poinformowała o kolejnym już zwiększeniu zakresu prac i wynagrodzenia z tytułu kontraktu, realizowanego w Norwegii. Akcje firmy poszły więc wczoraj w górę.

To już kolejna dobra wiadomość z Energoaparatury. Podpisany aneks zwiększa o blisko 5,8 mln zł zapłatę za podwykonawcze roboty elektryczne, realizowane w obiekcie Mosjoen Carbon Plant w Norwegii. Dzięki temu wartość umowy, podpisanej niemal dokładnie rok temu, wzrosła do 18,9 mln zł. To największe zlecenie Energoaparatury w ostatnich kilkunastu miesięcach.

Inwestorzy liczą, że pomoże to spółce wyjść na prostą. Pierwszym krokiem było zatwierdzenie układu z wierzycielami. Kolejnym będą dwie emisje — skierowana do wierzycieli oraz do obecnych akcjonariuszy. Z tej ostatniej firma chce uzyskać aż 60 mln zł. Pieniądze pójdą na przejęcia.

W pierwszym półroczu spółka dwukrotnie zwiększyła przychody (do 17,9 mln zł). Zysk netto wzrósł o 50 proc., do 1,06 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu