Giełdowy flesz

KZ
28-09-2007, 00:00

Octava

+3,7%

Wczoraj akcje drożały nawet o 4 proc., a prawa do akcji o ponad 3 proc. To reakcja na informację o zarejestrowaniu przez sąd podwyższenia kapitału w związku z niedawną emisją 113,8 mln papierów. Wkrótce inwestorzy powinni się doczekać asymilacji. Liczba walorów sięgać będzie 125,8 mln, co oznacza kapitalizację na poziomie około 540 mln zł.

Octava drożeje już od kilkunastu dni. Krok po kroku odrabiane są bolesne straty poniesione od maja, kiedy rynek skorygował kurs o prawa do objęcia nowej emisji (nie była ona przeprowadzana z prawem poboru). Późniejsze wejście do obrotu praw do akcji pogłębiło spadki, które sprowadziły kurs o blisko 50 proc. w dół. Dołek (3,30 zł) zaliczono 17 sierpnia. Od tej pory notowania podniosły się o blisko 30 proc.

Zwyżka może być również związana z nadziejami na rychłe otwarcie sztandarowego projektu Octavy, centrum handlowego Magnolia Park we Wrocławiu (dawna Galeria Legnicka).

Kredyt Inkaso

+7,9%

Kurs akcji firmy windykacyjnej tuż przed 13.00 rozpoczął szybki marsz w górę. Obroty tradycyjnie nie były duże, ale dzięki temu nietrudno o pojedyncze duże wyskoki. Do historycznego rekordu z połowy czerwca (16,71 zł) brakuje coraz mniej. Wczoraj w trakcie sesji za walory spółki płacono nawet 16,47 zł.

Dziś ma odbyć się konferencja prasowa Kredyt Inkaso. Szefowie firmy pochwalą się stanem realizacji celów niedawnej emisji oraz zaprezentują strategię rozwoju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdowy flesz