Giełdowy flesz

KZ, ASZ
opublikowano: 18-10-2007, 00:00

MOJ

+33,4%

Akcje śląskiego producenta sprzęgieł i wiertarek mocno drożały na środowej sesji, bo prezes Maciej Garncarz zapowiedział, że wyniki trzeciego kwartału będą miłą niespodzianką.

Pierwsze półrocze nie było udane. Trzeci kwartał okazał się jednak wyraźnie lepszy. Cały rok ma się zamknąć wynikiem netto wyższym od ubiegłorocznego. Oznaczałoby to, że przekroczy on 2 mln zł, a więc 0,23 zł na akcję. Przy wczorajszej cenie 7,03 zł wskaźnik cena do zysku wynosi 30,5. Cena emisyjna walorów MOJ w tegorocznej ofercie publicznej wynosiła 6,3 zł.

Odlewnie Polskie

+6,5%

Dopiero w drugiej połowie środowej sesji ożywił się handel akcjami Odlewni Polskich. Kurs skoczył o 6 proc. Przed sesją starachowicka firma poinformowała o podpisaniu 16 października dwóch kontraktów z niemieckim zleceniodawcą. Przedmiotem umów są obróbka stali żelbetowej i usługi spawalniczo-ślusarskie w fabryce na terenie Niemiec. Za wykonane prace Odlewnie zainkasują 486,3 tys. euro, czyli 1,8 mln zł. Chociaż kontrakty nie spełniają kryteriów umów znaczących, mogą przyczynić się do wyrwania notowań spółki z marazmu.

Od początku października kurs Odlewni niemal się nie zmienia, notowania tkwią w konsolidacji między poziomami 8,10 a 8,50 zł. Wczoraj poszły w górę do 8,80 zł, ale to jeszcze o niczym nie przesądza. Akcjonariuszom liczącym na zarobek do szczęścia potrzebne będzie jeszcze zamknięcie notowań powyżej górnej granicy konsolidacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy