Giełdowy flesz

ASZ
02-11-2007, 00:00

Lubawa

+2,2%

Anonsowany przed środową sesją zamiar kupna Air-Polu przez Lubawę nie podgrzał atmosfery na rynku akcji spółki. Akcjonariusze martwią się raczej, czy nie zostanie pogłębiony dołek z połowy sierpnia.

Lubawa podpisała list intencyjny w sprawie zakupu 100 proc. Air-Polu, największego dostawcy sprzętu spadochronowego w kraju. Emitent chwalił się, że to oznacza rozszerzenie oferty produktowej oraz umocnienie pozycji na rynku producentów sprzętu dla wojska. Postanowienia z listu będą obowiązywały aż do 31 stycznia 2008 r.

Air-Pol ma blisko dwudziestoletnie doświadczenie w produkcji sprzętu spadochronowego dla służb mundurowych. W ofercie ma m.in. spadochrony osobowe wojskowe i cywilne, ubiory kompensacyjne dla pilotów, spadochrony stabilizujące do bomb, flar i zasobników, paralotnie oraz balony.

We wtorek na zamknięciu za jeden walor Lubawy płacono 1,8 zł, najmniej od początku listopada 2005 r. W środę przed południem akcje spółki kontynuowały przecenę z poprzednich pięciu dni, a kurs spadł nawet do 1,75 zł, czyli bardzo blisko dołka z 17 sierpnia (1,73 zł w trakcie sesji). Później popyt się przebudził. Na koniec sesji za walory firmy płacono 1,84 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdowy flesz