Czytasz dzięki

Giełdowy flesz

CK
opublikowano: 09-11-2007, 00:00

Bytom

+6,6%

Kurs akcji producenta i dystrybutora odzieży wyraźnie wczoraj zyskiwał, bo zarząd ustalił ostateczną cenę emisyjną papierów serii J na 6 zł. To dwie trzecie więcej od wyceny na GPW. Oferta 5 mln akcji skierowana zostanie do inwestorów instytucjonalnych. Prezes spółki przekonywał kilka miesięcy temu, że ma ona szanse powodzenia, bo tak dużego pakietu (10 proc. w podwyższonym kapitale) instytucje nie mogłyby nabyć na rynku, nie powodując znacznej zwyżki kursu.

Można mieć jednak wątpliwości, czy przy obecnej koniunkturze giełdowej znajdą się wśród zarządzających chętni do zakupów po takiej cenie. Wyniki spółki nie są bowiem aż tak zachęcające. W środowym raporcie Bytomia wykazano 10 proc. wzrost przychodów, do 20,6 mln zł w trzecim kwartale. Wynik ze sprzedaży spadł jednak o niespełna 900 tys. zł, z 1,7 mln zł przed rokiem. Zysk netto wzrósł do 1,1 mln zł, z 0,3 mln zł przed rokiem.

W sumie po trzech kwartałach spółka ma 60,7 mln zł przychodów (prognoza na cały rok to 85,9 mln zł) i 3,8 mln zł zysku netto. Prognoza to 7,5 mln zł, ale spora część zysków pochodzić będzie ze zdarzeń pozaoperacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: CK

Polecane