Giełdowy flesz

KZ
opublikowano: 28-11-2007, 00:00

ntrol

+3,2%

Kurs akcji wczoraj przełamał spadkową passę. Katowicka spółka, producent m.in. aparatury kontrolnej i pomiarowej, pojawiła się na GPW dwa tygodnie temu. W ofercie publicznej sprzedała 4 mln nowych akcji, wpływy brutto sięgnęły 46 mln zł. Oczekiwano dużo wyższych, ale kiepskie nastroje na rynku zmusiły zarząd do ustalenia ceny w dolnej granicy widełek 11,5-15 zł.

Ci, którzy wtedy kupowali akcje, nie spodziewali się, że giełdowe początki firmy będą tak trudne. Debiut przyniósł przecenę o 5,8 proc. Później było jeszcze gorzej. Nie pomógł też opublikowany 14 listopada raport kwartalny, w którym spółka pochwaliła się 20-procentowym wzrostem przychodów (do 107,6 mln zł). Zysk netto wzrósł trzykrotnie, do 15,4 mln zł, ale było to m.in. skutkiem rewaluacji posiadanego przez Introl pakietu akcji Mostostalu Zabrze. Prognoza na cały rok to 144,6 mln zł przychodów i 11,8 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy