Giełdowy flesz cz. 2

KZ
06-04-2007, 00:00

PC Guard +17,5%

Nie słabnie zainteresowanie akcjami PC Guard, producenta oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem. Choć spółka miała w 2006 r. zaledwie 4,7 mln zł przychodów i 1 mln zł zysku netto, dziś wyceniana jest na blisko 180 mln zł. Władze firmy pokazują, jak umiejętnie budować jej wartość. Najpierw był split w stosunku 1 do 100, teraz ma być emisja z prawem poboru. Spółka sprzeda — bagatela — 1 mld akcji po cenie emisyjnej równej 0,01 zł. To kolejna okazja do spekulacyjnego windowania kursu. Od początku roku wzrósł on 4,5 razy.

Betacom +11,1%

Kurs spółki rośnie już czwartą sesję z kolei i jest najwyższy od pół roku. To zasługa m.in. uzyskania zlecenia z resortu edukacji, wartego 35 mln zł. Betacom ma dostarczyć komputery do szkół. Marże na takich kontraktach nie są jednak wysokie. Mirosław Załęski, prezes firmy, poinformował jednak, że w bardziej zyskownej działalności — produkcji oprogramowania — spółce udało się podpisać kilka mniejszych umów, które powinny mieć pozytywne przełożenie na wynik pierwszego kwartału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Giełdowy flesz cz. 2