Giełdy w Europie odrabiają straty

Przemek Barankiewicz
11-09-2001, 12:00

Po kilku sesjach mocnych spadków europejskie indeksy kontynuują zwyżkę zapoczątkowaną pod koniec wczorajszych notowań. Zdecydowanie najlepsze nastroje panują wśród spółek telekomunikacyjnych i technologicznych.

W Paryżu wzrostom przewodzą France Telecom, Thomson Multimedia i STMicroelectronics, który oczekuje poprawy popytu na procesory już w IV kwartale tego roku. W Londynie zdecydowanie najlepsze są papiery Marconi, które dynamicznie odbijają się od historycznego minimum z ubiegłego tygodnia.

W Niemczech, obok spółek hi-tech, w górę idzie także wycena Deutsche Banku, który zaprzeczył spekulacjom o zainteresowaniu przejęciem Commerzbanku. Kurs tego ostatniego jest stabilny po wycofaniu oferty przejęcia przez Unicredito Italiano. Udziałowcy włoskiej spółki przyjęli tą decyzję z radością, a kurs spółki wzrósł o ponad 6 proc.

Bez zmian pozostaje wycena Dresdner Banku, który ma dzisiaj ogłosić program redukcji kosztów. Prasa spekuluje, że obejmuje on zwolnienie 4 tys. pracowników. Rośnie za to cena akcji motoryzacyjnego Porsche, który podał dobre prognozy wyników finansowych.

Na innych rynkach wzrostami wyróżnia się KPNQwest, spółki zajmującej się przesyłaniem danych. Firma poinformowała o uzgodnieniu warunków umowy z amerykańskim Intelem. KPNQwest ma być włączony do sieci e-Business, będącej własnością Intela.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdy w Europie odrabiają straty