Giełdy w USA mogą odrabiać straty

MD
29-07-2008, 13:29

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji rosną. Inwestorów mogą skusić niskie kursy spółek po poniedziałkowej przecenie.

Około 13.20 czasu polskiego kontrakty na Dow Jones i S&P500 rosły o 0,3 proc. Kontrakt na Nasdaq zyskiwał o 0,2 proc. Poza wynikami kwartalnymi spółek, przed sesją najważniejszy będzie raport o indeksie cen domów (S&P/Case- Shiller). Jego publikacja planowana jest na 15.00. Rynek prognozuje 16 proc. spadek indeksu. O 16.00 podany ma być indeks zaufania konsumentów. Wall Street oczekuje, że Conference Board poda iż jego wartość sięgnęła w lipcu 50.1 pkt. i jest najniższa od 16 lat.
Spośród największych spółek ciekawie zapowiadają się notowania Merrill Lynch. Największy na świecie broker papierów wartościowych zapowiedział sprzedaż „toksycznych” aktywów zabezpieczanych wierzytelnościami i podwyższenie kapitału w drodze emisji nowych akcji. Po publikacji lepszych niż oczekiwano wyników kwartalnych może drożeć Amgen. Wyniki największej na świecie spółki biotechnologicznej mogą pomóc innym spółkom branży. Wzrost notowań ropy może zachęcić inwestorów do kupowania akcji spółek naftowych. Na niemieckiej giełdzie drożeją we wtorek papiery m.in. Exxon Mobil.
MD
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Giełdy w USA mogą odrabiać straty