Giłdowy flesz

KZ, ASZ
opublikowano: 26-06-2007, 00:00

FAMUR

+4,1%

Kurs akcji Famuru praktycznie nie zareagował na decyzję walnego o splicie. Ale ten się przyda, bo obroty tym papierem są mizerne. Już przy okazji ubiegłorocznej oferty publicznej główni akcjonariusze producenta maszyn i urządzeń górniczych nie wykluczali rychłego podziału wartości nominalnej akcji. Ich cena (wówczas około 350 zł) w połączeniu z niewielką liczbą papierów w wolnym obrocie powodo-wała, że na wielu sesjach handel walorami Famuru był symboliczny.

WZA zadecydowało o zmianie nominału z 1,07 zł do 0,01 zł, co oznacza, że cena rynkowa w dniu dokonania splitu (daty nie ustalono) zostanie podzielona przez 107. Przy kursie 705 zł jedna akcja kosztowałaby około 6,60 zł.

ORZEŁ

-3,1%

SWARZĘDZ

-1,0%

Do obrotu weszły prawa poboru Orła i Swarzędza. Inwestorzy pozbywali się ich. Wartości PP mocno spadały, ciągnąc za sobą kursy akcji. Zarówno w przypadku producenta tkanin lnianych, jak i meblarskiej spółki papierami będzie można obracać do 3 lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu