Czytasz dzięki

Gilead bierze Immunomedics za 21 mld USD

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 14-09-2020, 08:11

Gilead Sciences przejmie firmę biofarmaceutyczną Immunomedics. Transakcja o szacunkowej wartości 21 mld USD ma wzmocnić portfolio Gilead związane z lekami antynowotworowymi, informuje Reuters.

Umowa da dostęp Gilead do opracowanego przez Immunomedics leku przeciwko nowotworowi piersi, który w kwietniu uzyskał przyspieszone zatwierdzenie przez Amerykańską Komisję Żywności i Leków (FDA).

Centrala Gilead Sciences w Foster City, Kalifornia, USA
Zobacz więcej

Centrala Gilead Sciences w Foster City, Kalifornia, USA Fot. Frederic Neema/Laif/Forum

Gilead deklaruje, że ogłosi wezwanie na zakup wszystkich pozostających w obrocie akcji Immunomedics po 88 USD za akcję. Oznacza to około 108-proc. premię w stosunku do ceny zamknięcia z sesji 11 września na poziomie 42,25 USD.

Gilead planuje sfinansować przejęcie poprzez gotówkę (15 mld USD) oraz sprzedaż długu o wartości 6 mld USD, zaś transakcja ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale 2020 r. 

To największe z tegorocznych przejęć jakie przeprowadza Gilead. W czerwcu za 275 mln USD kupił 49,9 proc. udziałów w Pionyr Immunotherapeutics zaś wcześniej za 4,9 mld USD przejął Forty Seven.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane