Gilead podniósł prognozę zysków za 2020 rok

opublikowano: 11-01-2021, 13:18

Amerykański koncern farmaceutyczny podniósł w poniedziałek swoją całoroczną prognozę zysków. To efekt wyższej sprzedaży leku remdesivir stosowanego w terapii COVID-19, pisze Reuters.

Gilead poinformował, że podnosi całkowitą prognozę sprzedaży produktów do przedziału od 24,30 do 24,35 mld USD, odzwierciedlając zwiększoną sprzedaż remdesiviru. Lek jest obecnie dopuszczony do stosowania dla pacjentów z COVID-19 na całym świecie.

Amerykański producent leków spodziewa się skorygowanych zysków za 2020 rok w przedziale 6,98-7,08 USD na akcję. Poprzednia prognoza zakładała zyski oscylujące między 6,25 a 6,60 USD na akcję.

Poziom nowych przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych zaczyna ponownie rosnąć w związku z powolnym wprowadzaniem szczepionek. Eksperci twierdzą, że kraj powinien spodziewać się kolejnej dużej fali zakażeń w połowie stycznia w związku ze świątecznymi spotkaniami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane