Czytasz dzięki

Gino Rossi na huśtawce

Postępowanie egzekucyjne zostało zawieszone, więc producent obuwia będzie mógł dalej rozmawiać z Monnari.

Kolejny tydzień niekończących się negocjacji Monnari Trade z Gino Rossi zaczął się dobrze dla tego drugiego — kurs rósł w poniedziałek 10 września o 30 proc. po tym, jak Monnari podało , że zawiesiło postępowanie egzekucyjne wobec Simple, spółki zależnej Gino Rossi. Tym samympojawiły się szanse na jej sprzedaż. Przypomnijmy, że o chęci zakupu Simple Creative Products, czyli marki eleganckiej odzieży damskiej, Monnari informowało w lutym tego roku. Kolejne terminy zakończenia negocjacji były wyznaczane i przedłużane. Kupujący skorygował też wysokość oferty, a nowa kwota — po wymianie komunikatów między stronami — została zaakceptowana. Do finalizacji umowy brakować ma podpisania przez Gino Rossi porozumienia z PKO BP odnośnie zasad dalszego finansowania Simple.

W środę w zeszłym tygodniu Gino Rossi podało, że Miss Class, spółka zależna Monnari, dokonała zajęcia komorniczego na rachunku Simple na kwotę 6 mln zł (co pozwalało PKO BP wypowiedzieć spółce kredyt) i zażądało w imieniu banku cofnięcia zajęcia do następnego dnia. To jednak nie nastąpiło, kurs producenta obuwia runął, a ten interpretował całą sprawę jako „bezprawną próbę wpływu na pozycję negocjacyjną”. Jednocześnie podkreślał, że ma nadzieję na powrót do rozmów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane