Giżycko zainwestowało w marinę

opublikowano: 09-09-2018, 22:00

Nowa Miejska Baza Sportów Wodnych jeszcze w tym roku będzie otwarta w samym sercu Mazur — informuje giżycki ratusz.

Giżycko, jedna z najpopularniejszych turystycznych miejscowości Mazur, położona na przesmyku jezior Niegocin i Kisajno, aspiruje do tego, aby stać się największym ośrodkiem sportów wodnych w Polsce. Niedługo zakończy się modernizacja budynku administracyjno-sanitarnego w lokalnej Ekomarinie — powstanie nowa Miejska Baza Sportów Wodnych.

Rozbudowana kosztem ponad 7 mln zł marina ma być otwarta cały rok, zimą dla żeglarzy lodowych.
Zobacz więcej

DLA KAŻDEGO:

Rozbudowana kosztem ponad 7 mln zł marina ma być otwarta cały rok, zimą dla żeglarzy lodowych. Fot. ARC

— Rozbudowa Ekomariny to jedna z największych inwestycjinaszego regionu w ostatnich latach. Dzięki możliwościom nowego obiektu nasza oferta zostanie poszerzona o kursy żeglarskie, szkolenia klas żeglarskich,a także bezpłatne warsztaty rekreacyjno-żeglarskie, w tym z żeglarstwa lodowego. Pozwoli nam to na bardziej efektywne wykorzystaniei rozwój zasobów natury miasta i regionu z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego — mówi burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Obiekt będzie otwarty cały rok: latem na potrzeby warsztatów rekreacyjno-żeglarskich, a zimą — warsztatów żeglarstwa lodowego. Do dyspozycji mieszkańców i turystów, a także zawodników, będą nowe żaglówki oraz siłownia. W budynku pojawią się także edukacyjne sale interaktywne ze sprzętem multimedialnym. W ramach modernizacji obiekt został wyposażony w windy, z myślą o niepełnosprawnych. Inwestycja, realizowana przez ostatnie dwa lata, kosztowała miasto łącznie niemal 7,24 mln zł. Z tego 5 mln zł sfinansowała dotacja z funduszy UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy