GKI nie rezygnuje z emisji

Michał Makarczyk
31-07-2001, 00:00

GKI nie rezygnuje z emisji

GK Inwest czeka z publiczną emisją na lepszą koniunkturę giełdową. Wcześniej planuje podpisanie umowy z inwestorami gotowymi na nabycie akcji.

Grupa Kapitałowa Inwest nie rezygnuje z planów przeprowadzenia publicznej emisji akcji. Firma developerska, która zadebiutowała na rynku w maju 2001 r., nie zdecydowała się wówczas na publiczną sprzedaż akcji.

— Czekamy na lepszą koniunkturę. Ze względu na wakacje opóźniło się podpisanie umowy z inwestorami gotowymi do nabycia naszych akcji. Chcielibyśmy, aby objęli oni dolny próg emisji, gwarantujący jej powodzenie. Chcemy przeprowadzić emisję jeszcze w tym roku — mówi Jacek Chrobak, prezes GKI.

Wartość emisji miała wynieść 7,6 mln zł. GK Inwest jest jedną z najmniejszych firm notowanych na giełdzie. Jednak niedawno udało się jej podpisać trzyletni kontrakt o wartości 50 mln zł.

W minionym roku przychody ze sprzedaży bielskiej spółki wyniosły 8,9 mln zł, co pozwoliło na osiągnięcie 0,53 mln zł zysku netto. Prognoza na ten rok zakłada, że GKI wypracuje odpowiednio 17,3 mln zł i 2,2 mln zł. Na razie z tych planów udało się zrealizować jedynie 2,4 mln zł wpływów ze sprzedaży i 0,13 mln zł straty netto. Zdaniem przedstawicieli GKI, słabsze wyniki są spowodowane specyfiką działalności w branży, kiedy to większość sprzedaży przypada na III i IV kwartał roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Makarczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GKI nie rezygnuje z emisji