Globalny indeks rynków akcji rekordowo wysoko

opublikowano: 10-02-2021, 11:19

Indeks MSCI, odzwierciedlający stan 49 największych rynków akcji, osiągnął w środę rekordową wartość, donosi Reuters.

Indeks doszedł do 678,70 pkt. Obecnie rośnie o 0,2 proc. do 678,24 pkt. Dobre nastroje na światowych rynkach akcji wynikają z postępu w szczepieniach przeciwko COVID-19 oraz oczekiwania na działania stymulujące wzrost gospodarki USA. Inwestorzy oczekują także na środowe wystąpienie szefa Fed po dwudniowym posiedzeniu Komitetu Operacji Otwartego Rynku (FOMC).

Indeks azjatyckich rynków akcji, z wyłączeniem Japonii, także osiągnął rekordową wartość. W Tokio Nikkei zyskał 0,2 proc., ale giełda w Szanghaju wzrosła o 1,4 proc. Paneuropejski Stoxx 600 rośnie o 0,2 proc.

- Rajd reflacyjny jest kontynuowany – stwierdził Sebastien Galy, strateg w Nordea Asset Management. – Ostatecznie reflacja w segmencie surowców zacznie jednak wpływać na realną działalność gospodarczą i kreować negatywne sprzężenie zwrotne, szczególnie na ropie – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane