"Globalny system finansowy zmierza ku upadkowi"

opublikowano: 09-12-2013, 15:25

Globalny system finansowy i gospodarka nie są wcale w dobrej kondycji is ą skazane na załamanie, ostrzega znany inwestor Jim Rogers w rozmowie z CBC.

Zobacz więcej

Jim Rogers, fot. Bloomberg

- Ostatecznie cały świat się załamie. My na Zachodzie mamy oszałamiające zadłużenie. Stany Zjednoczone są najbardziej zadłużonym krajem w historii świata – powiedział.

Zdaniem Rogersa, banki centralne w sztuczny sposób podtrzymują globalna gospodarkę.
- To nie będzie trwało. Gdy już się skończy, rynek byka na surowcach prawdopodobnie również się skończy, rynek byka w wielu obszarach dobiegnie końca – dodał.

Stany Zjednoczone przechodzą kryzys finansowy co cztery do sześciu lat, a to jak jest dotkliwy zależy od ciężaru zadłużenia kraju w danym momencie.

- 2008 r. był gorszy od 2002 r., ponieważ dług był o wiele większy. Zaczekajcie do 2015 r. lub 2016 r.: zadłużenie przebije wszelkie limity. Kolejny kryzys będzie bardzo poważny – ostrzega.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / "Globalny system finansowy zmierza ku upadkowi"