GM chce więcej rozrywki

ŁO, reuters.com
14-01-2011, 14:08

Nie tylko sport, ale więcej programów rozrywkowych. Po co? Bo to podoba się kobietom.

Koncern motoryzacyjny General Motors planuje zwiększyć w 2011 roku wydatki na sponsoring rozrywki w telewizji.

Taki Chevrolet Camaro zagrał w drugiej cześci hitu "Transformers" razem z Megan Fox
Wyświetl galerię [1/2]

Taki Chevrolet Camaro zagrał w drugiej cześci hitu "Transformers" razem z Megan Fox

Jeden z projektów zakłada promocję nowego hybrydowego Chevroleta Volt w programie reality show, który jest jeszcze w fazie rozwoju. Motoryzacyjny gigant już prowadzi na ten temat rozmowy z producentami programu.

Steve Tihanyi, dyrektor GM ds. sportu i rozrywki podkreśla, że sport wydaje się być skoncentrowany na męskiej widowni, natomiast programy rozrywkowe stają się coraz popularniejsze wśród kobiet.

Firma badawcza Navigate szacuje, ze w latach 2006-08 GM wydało na sponsoring około 250 mln USD, głównie na wyścigi samochodowe NASCAR. W ostatnich latach (koncern w czasie kryzysu przejęło państwo) zrezygnował ze sponsorowania m.in. golfa. Teraz GM stopniowo powraca z nowymi umowami sponsorskimi.

Chevrolet, marka należąca do GM, od lat chętnie angażuje się w przemysł telewizyjny i filmowy. Nowe Camaro „zagrało” nawet jedną z głównych ról (jako '”Bumblebee”) w kinowym hicie „Transformers 2”. W pierwszej części filmu używano wersji auta z lat 70-tych.

Zwiastun drugiej części filmu Transformers z udziałem Camaro

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, reuters.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / GM chce więcej rozrywki