GM sprzedał 200 tys. „elektryków” w ubiegłym roku

opublikowano: 02-01-2019, 19:12

General Motors nie będzie beneficjentem pełnej ulgi podatkowej przy sprzedaży aut elektrycznych, bo w ubiegłym roku sprzedał ich 200 tys., informuje Reuters powołując się na anonimowe nieoficjalne źródło.

GM w czwartym kwartale osiągnął sprzedaż aut elektrycznych na poziomie 200 tys., twierdzi informator agencji. Zgodnie z przepisami oznacza to, że nabywcy „elektryków” spółki nie będą mogli już skorzystać z ulgi podatkowej wysokości 7,5 tys. USD, ale będzie ona stopniowo redukowana przez najbliższe 15 miesięcy. W kwietniu będzie wynosić już tylko 3750 USD, a w październiku 1875 USD. W kwietniu 2020 roku całkowicie zniknie.

W podobnej sytuacji jest Tesla, która ogłosiła w środę, że w celu zrekompensowania zmniejszenia ulgi podatkowej dla nabywców jej aut obniży ceny o ok. 2 tys. USD. Niektórzy tłumaczą tym duży spadek kursu spółki podczas środowej sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu