GM sprzedał 200 tys. „elektryków” w ubiegłym roku

opublikowano: 02-01-2019, 19:12

General Motors nie będzie beneficjentem pełnej ulgi podatkowej przy sprzedaży aut elektrycznych, bo w ubiegłym roku sprzedał ich 200 tys., informuje Reuters powołując się na anonimowe nieoficjalne źródło.

GM w czwartym kwartale osiągnął sprzedaż aut elektrycznych na poziomie 200 tys., twierdzi informator agencji. Zgodnie z przepisami oznacza to, że nabywcy „elektryków” spółki nie będą mogli już skorzystać z ulgi podatkowej wysokości 7,5 tys. USD, ale będzie ona stopniowo redukowana przez najbliższe 15 miesięcy. W kwietniu będzie wynosić już tylko 3750 USD, a w październiku 1875 USD. W kwietniu 2020 roku całkowicie zniknie.

W podobnej sytuacji jest Tesla, która ogłosiła w środę, że w celu zrekompensowania zmniejszenia ulgi podatkowej dla nabywców jej aut obniży ceny o ok. 2 tys. USD. Niektórzy tłumaczą tym duży spadek kursu spółki podczas środowej sesji.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu