Gmina Centrum sprzedaje grunty

Marlena Kaczmarek
09-05-2001, 00:00

Gmina Centrum sprzedaje grunty

Gmina Warszawa Centrum ogłosiła kolejną listę gruntów przeznaczonych do sprzedaży. Do inwestorów trafi łącznie około 18,5 tys. mkw. terenów w centrum stolicy. Większość z nich (około 15,5 tys. mkw.) przeznaczonych jest pod budownictwo mieszkaniowo-usługowe.

Działka o powierzchni 7 tys. mkw. o takim przeznaczeniu znajduje się przy ul. Modzelewskiego na Mokotowie. Na Woli (ul. Pańska) będzie można nabyć teren o powierzchni około 6,8 tys. mkw., do kapitalnego remontu przeznaczony jest trzykondygnacyjny, zabytkowy budynek przy ul. Bednarskiej w Śródmieściu. Sprzedana zostanie również nie zabudowana działka o powierzchni 454 mkw. przy skrzyżowaniu ulic Radzymińskiej i Białostockiej, na której możliwa jest realizacja budynku plombowego, wielorodzinnego, o pięciu kondygnacjach. Z przeznaczeniem mieszkaniowo--usługowym do sprzedaży wystawiona została też nie zabudowana działka o powierzchni 1,1 tys. mkw. przy ul. Murmańskiej na Pradze-Południe.

Przetargi na sprzedaż wszystkich tych działek gmina zorganizuje w II kwartale 2001 roku. Gmina ma niestety znacznie mniej propozycji sprzedaży gruntów o innym przeznaczeniu, niż pod budownictwo mieszkaniowe. 8 maja odbędzie się tylko przetarg na sprzedaż nie zabudowanej działki o powierzchni około 3 tys. mkw. położonej przy Alejach Jerozolimskich na Ochocie. Teren ten przeznaczony jest pod inwestycje biurowo-handlowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Kaczmarek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gmina Centrum sprzedaje grunty