Goldman Sachs nie odczuje mocno upadku Archegos

opublikowano: 29-03-2021, 17:32

Goldman Sachs poinformował akcjonariuszy i klientów, że wyjście z transakcji z upadłym funduszem hedgingowym Archegos Capital Management prawdopodobnie będzie miało znikomy wpływ na wyniki banku, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Nomura i Credit Suisse poinformowały o możliwości strat w związku z upadkiem amerykańskiego funduszu hedgingowego. Nieoficjalnie wiadomo, że to Archegos. Źródła Bloomberga twierdzą, że pożyczki Goldman Sachs udzielone funduszowi są dobrze zabezpieczone. Do tego był on jednym z pierwszych, który zaczął redukować ekspozycję na fundusz. Goldman Sachs wyszedł już z większości pozycji związanych z Archegos, zapewnił informator Bloomberga.

Upadek Archegos, funduszu stworzonego przez Billa Hwanga, spowodował w piątek przymusową likwidację pozycji na akcjach wartości ponad 20 mld USD, dowiedziała się nieoficjalnie agencja. W ubiegłym tygodniu o 30-50 proc. staniały akcje Discovery Inc, ViacomCBS, a także notowane w USA papiery Tencent Music i Baidu. Archegos był inwestorem wszystkich tych spółek.

Akcje Goldman Sachs tanieją o 1,8 proc. na NYSE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane