Goldman Sachs nie wierzy, że OPEC+ mocniej zwiększy podaż ropy

opublikowano: 13-08-2021, 08:37

Goldmans Sachs uważa za mało prawdopodobne, aby OPEC+ podwyższył w krótkim terminie dodatkowo podaż ropy pod wpływem wezwań rządu USA, pisze Reuters.

W środę przedstawiciele administracji Joe Bidena, zaniepokojeni utrzymującą się wysoką ceny benzyny w USA, wezwali kartel OPEC+ do zwiększenia podaży ropy.

- Nie postrzegamy ostatnich wezwań Białego Domu jako zagrożenia dla obecnego deficytu na rynku ropy ani dla tempa równoważenia rynku w drugiej połowie 2021 roku – głosi raport amerykańskiego banku inwestycyjnego.

Goldman Sachs podtrzymał prognozę 80 USD za baryłkę ropy Brent na koniec roku. W piątek rano jej cena spada o 0,9 proc. do 70,67 USD.

Reuters przypomina, że w lipcu OPEC+ uzgodnił zwiększenie wydobycia ropy od sierpnia aby zahamować dalszy wzrost cen, które doszły do najwyższego poziomu od 2,5 lat.

Goldman Sachs obniżył niedawno prognozę globalnego popytu na ropę w związku z rosnącą liczbą zakażeń wariantem delta koronawirusa. Według jego szacunków, deficyt na rynku ropy zmniejszy się do 1,0 mln z 2,3 mln baryłek dziennie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane