Goldman Sachs pesymistycznie o złocie

opublikowano: 25-09-2014, 12:55

Bank inwestycyjny Goldman Sachs Group jest przekonany, że przecena na złocie będzie kontynuowana, informuje serwis moneynews.com.

Jeffrey Currie, globalny szef rynków surowcowych w amerykańskiej instytucji uważa, że mimo oddania niemal całego tegorocznego zysku przez notowania złota, to jeszcze nie koniec korekty.

fot. Bloomberg

„Znaczna część wsparcia dla cen złota, pochodząca głównie z niepewności politycznej na Ukrainie i tego co dzieje się na Bliskim Wschodzie powoli traci na znaczeniu a związane z tym obawy blakną” – wyjaśnia Currie, który w zeszłym roku zalecał inwestorom sprzedaż złotego kruszcu trafnie przewidując największe od 1980 r. załamanie na tym rynku.

Ostatnia przecen złota zniosła jego ceny do najniższego od ośmiu miesięcy poziomu, co było reakcją na wyniki ubiegłotygodniowego posiedzenia amerykańskich władz monetarnych.

Currie oczekuje spadek notowań złota na koniec 2014 r. do 1150 USD/u. Aktualnie kontrakty terminowe na ten metal wyceniane są na poziomie około 1214 USD.

Surowiec po 12-tu kolejnych latach zwyżki cen, odnotował w 2013 r. spadek notowań o 28 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane