Goldman Sachs pozbył się akcji Ubera

opublikowano: 15-01-2020, 17:05

Goldman Sachs sprzedał wszystkie posiadane akcje Uber Technologies, który w 2019 roku wszedł na giełdę.

Dyrektor finansowy Stephen Scherr powiedział, że Goldman Sachs wyszedł z inwestycji w akcje Ubera w czwartym kwartale 2019 roku. Bank miał ok. 10 mln akcji amerykańskiej spółki parataksówkowej kiedy przeprowadzała ona pierwotną ofertę publiczną. Zainwestował w Ubera w 2011 roku 5 mln USD. W drugim kwartale ubiegłego roku informował o osiągnięciu na jego akcjach zysku, ale w trzecim, kiedy kurs Ubera mocno spadł,  notował już stratę. Podobnie jak inni wcześni inwestorzy Goldman Sachs nie mógł sprzedawać akcji Ubera przez sześć  miesięcy po IPO. Wartość największej na świecie spółki parataksówkowej spadła o 34 proc. w ubiegłym roku. Przez dwa tygodnie obecnego roku akcje Ubera zdrożały o ok. 18 proc.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy