Google dostanie 3 mln zł

MAG
opublikowano: 16-04-2008, 00:00

Rząd postanowił wesprzeć warte 14,5 mln zł inwestycje amerykańskiego potentata w Krakowie i Wrocławiu. Firma czekała na to rok.

Rząd postanowił wesprzeć warte 14,5 mln zł inwestycje amerykańskiego potentata w Krakowie i Wrocławiu. Firma czekała na to rok.

W kwietniu 2007 r. „PB” informował, że Google otrzyma od rządu wsparcie w związku z zatrudnieniem 270 osób w ośrodku badawczo-rozwojowym w Krakowie i centrum operacyjnym we Wrocławiu. Taką decyzję podjął wtedy międzyresortowy zespół ds. wspierania inwestycji zagranicznych. Wczoraj program wsparcia wartości 3,16 mln zł zatwierdził rząd. W tym roku amerykańska wyszukiwarka dostanie od rządu 819 tys. zł, resztę wsparcia w 2009 r.

Google zainwestuje w tym i przyszłym roku 14,5 mln zł i zatrudni 80 inżynierów w Krakowie oraz 190 osób we Wrocławiu. Centra obsługują państwa Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Wrocławski dział wspiera współpracę z reklamodawcami, wydawcami i użytkownikami. Rok temu przedstawiciele Google zapowiadali, że już w 2008 r. liczba pracowników sięgnie tu 200 osób. Podkreślali, że granty nie były kluczowe, tym bardziej że oferują je także inne kraje. Krakowskie centrum R&D to dziesiąta taka placówka Google w Europie (inne zlokalizowane są m.in. w Szwajcarii, Norwegii, Irlandii i Wielkiej Brytanii). Pracownicy Google 20 proc. czasu mogą poświęcać na własne projekty.

3,16

mln zł Taką kwotą polski rząd wesprze inwestycję amerykańskiego potentata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu