Google kupi biurowiec na Manhattanie za 2,1 mld USD

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 21-09-2021, 16:44

Google ogłosił we wtorek, że na początku przyszłego roku kupi za 2,1 mld USD kompleks biurowy St. John's Terminal na nowojorskim Manhattanie.

Zakupiony przez Google’a kompleks biurowy St. John’s Terminal na nowojorskim Manhattanie - wizualizacja
Zakupiony przez Google’a kompleks biurowy St. John’s Terminal na nowojorskim Manhattanie - wizualizacja
Fot. COOKFOX Architects/Materiały promocyjne

Google, wraz z innymi amerykańskimi spółkami technologicznymi, takimi jak Facebook i Apple, od lat rozwija się w Nowym Jorku. Firma jest już właścicielem kilku budynków w dzielnicy Chelsea. Łącznie w tym mieście dla internetowego giganta pracuje ok. 12 tys. osób, a w nadchodzących latach ta liczba ma zwiększyć się o kolejne 2 tys.

Google kupuje St. John's Terminal od Oxford Properties. W ostatnich latach postindustrialny zespół budynków przechodził gruntowną przebudowę i rewitalizację. Nowy biurowiec ma zostać oddany do użytku w połowie 2023 roku.

Zakup kompleksu o powierzchni 1,7 mln stóp kwadratowych (157 935 metrów kwadratowych) sugeruje, że Google, pomimo upowszechnienia pracy zdalnej, nadal chce inwestować w nowe siedziby. Firma informowała, że po pandemii do biur może wrócić na stałe ok. 60 proc. pracowników.

Gigant technologiczny spodziewa się, że transakcja o wartości 2,1 mld USD zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2022 roku. Po komunikacie o inwestycji w nowy biurowiec akcje spółki Alphabet, która jest właścicielem Google’a, wzrosły o 0,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane