Czytasz dzięki

Google pokazało swoje zaplecze (GALERIA)

OSZ
opublikowano: 17-10-2012, 18:45

Google udostępniło stronę z fotografiami swoich baz, w których przechowywane są dane użytkowników.

- Bardzo mało osób odwiedzało centra danych Google, nie bez powodu: naszym największym priorytetem jest prywatność i bezpieczeństwo Waszych danych. Zadajemy sobie wiele trudu by je chronić, strzegąc naszych centrów danych - czytamy na oficjalnym blogu Google.

Wyświetl galerię [1/4]

Council Bluffs, Iowa (źródło: Google)

Internetowy gigant pokazał zdjęcia serwerowni z różnych zakątków świata. Na fotografiach zobaczyć można nie tylko same serwery koncernu, ale także rury, które są częścią systemu chłodzenia, całe budynki i wreszcie obsługujących bazy danych pracowników.

Skąd taka "piarowa" ofensywa giganta? Być może to pewien rodzaj reakcji na naciski władz, by firma z Mountain View poprawiła wprowadzoną w marcu tego roku nową politykę prywatności.

Przypomnijmy choćby ostatni przykład takich nacisków. We wtorek Państwowa Komisja Informatyki i Wolności z Francji (CNIL) orzekła, że domaga się od Google poprawek w polityce prywatności. Co ciekawe, Francuzi dokonali analizy reprezentując 27 państw członkowskich UE. CNIL domaga się, by koncern lepiej informował użytkowników o tym, jakie dane o nich zbiera.

W naszej galerii kilka zdjęć opublikowanych przez Google. Więcej fotografii TUTAJ>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ

Polecane