Google wspiera przedsiębiorczych rodziców

  • Marta Bellon
opublikowano: 05-02-2016, 15:45

Macierzyństwo może być świetną inspiracją do stworzenia firmy. Google zaprasza młode matki po wiedzę przydatną w biznesie.

Campus Warsaw Google’a rusza z nowa inicjatywą, skierowaną do mam przedsiębiorczych, czyli takich, które mają pomysł na firmę i chciałyby sięgnąć po wiedzę, która pomoże im w rozwinięciu biznesowych skrzydeł.

WM

Wkrótce wystartuje pierwsza warszawska edycja przedsięwzięcia, które dobrze znają stali bywalcy pozostałych kampusów Google’a — w Londynie, Tel Awiwie, Seulu i Madrycie. Campus for Mums (młodzi ojcowie też są mile widziani) to program trwający pięć tygodni.

Darmowy, wymagana jest jedynie rejestracja. Warsztaty organizowane w ramach programu dotyczą najważniejszych elementów prowadzenia własnego biznesu: marketingu i kreowania wizerunku marki, poszukiwania kapitału i rozwoju. Prowadzone będą przez doświadczonych przedsiębiorców i pomysłodawców.

W najbliżej edycji, która startuje już 23.02 i potrwa do 21.03, weźmie udział 15 uczestniczek (lub uczestników, zazwyczaj 10 proc. z nich programów stanowią mężczyźni). Mamom lub ojcom w trakcie spotkań mogą towarzyszyć pociechy (dzieci do 18. miesiąca życia). Organizatorzy nie zapewniają opiekunów, dzieci mogą uczestniczyć w spotkaniach razem z rodzicem.

Organizatorzy zapraszają pomysłodawczynie i pomysłodawców z dobrą znajomością problemu, który chcą rozwiązać, mamy i ojców z pomysłem na biznes, który ma duży potencjał rozwoju. Campus for Mums to jedna z wielu inicjatyw warszawskiego kampusu adresowanych do start-upowców.

Campus Warsaw to piąte centrum przedsiębiorczości uruchomione przez Google’a. W stolicy dziaa od listopada ubiegłego roku na terenie Centrum Praskiego Koneser. Ma integrować społeczność startupową z Europy Środkowo-Wschodniej i być przestrzenią dla rozwoju dla firm technologicznych.

Co?
Campus for Mums, czyli pięciotygodniowy program dla przedsiębiorczych młodych mam.

Kiedy?
Rekrutacja trwa do 9.02. Warsztaty potrwają od 23.02 do 21.03. Będą odbywać się we wtorki w g. 10-13. w Campus Warsaw (ul. Ząbkowska 27/31).

Dla kogo?
Mam (i ojców), którym mogą towarzyszyć dzieci (do 18. miesiąca).
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane