Google wspiera przedsiębiorczych rodziców

  • Marta Bellon
05-02-2016, 15:45

Macierzyństwo może być świetną inspiracją do stworzenia firmy. Google zaprasza młode matki po wiedzę przydatną w biznesie.

Campus Warsaw Google’a rusza z nowa inicjatywą, skierowaną do mam przedsiębiorczych, czyli takich, które mają pomysł na firmę i chciałyby sięgnąć po wiedzę, która pomoże im w rozwinięciu biznesowych skrzydeł.

Wkrótce wystartuje pierwsza warszawska edycja przedsięwzięcia, które dobrze znają stali bywalcy pozostałych kampusów Google’a — w Londynie, Tel Awiwie, Seulu i Madrycie. Campus for Mums (młodzi ojcowie też są mile widziani) to program trwający pięć tygodni.

Darmowy, wymagana jest jedynie rejestracja. Warsztaty organizowane w ramach programu dotyczą najważniejszych elementów prowadzenia własnego biznesu: marketingu i kreowania wizerunku marki, poszukiwania kapitału i rozwoju. Prowadzone będą przez doświadczonych przedsiębiorców i pomysłodawców.

W najbliżej edycji, która startuje już 23.02 i potrwa do 21.03, weźmie udział 15 uczestniczek (lub uczestników, zazwyczaj 10 proc. z nich programów stanowią mężczyźni). Mamom lub ojcom w trakcie spotkań mogą towarzyszyć pociechy (dzieci do 18. miesiąca życia). Organizatorzy nie zapewniają opiekunów, dzieci mogą uczestniczyć w spotkaniach razem z rodzicem.

Organizatorzy zapraszają pomysłodawczynie i pomysłodawców z dobrą znajomością problemu, który chcą rozwiązać, mamy i ojców z pomysłem na biznes, który ma duży potencjał rozwoju. Campus for Mums to jedna z wielu inicjatyw warszawskiego kampusu adresowanych do start-upowców.

Campus Warsaw to piąte centrum przedsiębiorczości uruchomione przez Google’a. W stolicy dziaa od listopada ubiegłego roku na terenie Centrum Praskiego Koneser. Ma integrować społeczność startupową z Europy Środkowo-Wschodniej i być przestrzenią dla rozwoju dla firm technologicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Google wspiera przedsiębiorczych rodziców