Google zapłaci wydawcom prasy 1 mld USD

ARŻ, Reuters
opublikowano: 01-10-2020, 13:08

Spółka Alphabet planuje w ciągu najbliższych trzech lat zapłacić 1 mld USD wydawcom prasy z całego świata za ich treści ukazujące się w aplikacji informacyjnej Google News, pisze Reuters.

Branża medialna od lat oskarża najpopularniejszą wyszukiwarkę i innych gigantów technologicznych o nieuczciwe wykorzystywanie tworzonych przez portale internetowe treści oraz czerpanie zysków z zamieszczanych przy nich reklam. 

Google
Google
Bloomberg

Google zapłaci wydawcom prasy 1 mld USD w ciągu trzech lat za publikowanie artykułów w aplikacji informacyjnej i zapewnienie swoim użytkownikom dostępu do niektórych płatnych treści – poinformowano w oświadczeniu. 

Nowa aplikacja Google News Showcase została pilotażowo uruchomiona w Brazylii i Niemczech. Będzie wyświetlała panele z artykułami wyselekcjonowane przez partnerskich wydawców, umożliwiając im wyróżnianie treści za pomocą osi czasu i powiązanych tekstów. 

Współpracę zadeklarowało do tej pory ponad 200 firm medialnych. Opłaty będą negocjowane indywidualne i zależne od ilości dostarczanych treści. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane