Google zaprezentował Android Wear (WIDEO)

DI
opublikowano: 19-03-2014, 14:05

Jeśli plan Google się powiedzie, to użytkownicy będą mieli w kieszeni smartfon z Androidem, a wokół nadgarstka urządzenie działające także na tym systemie operacyjnym.

Agencja Reuters informuje na swojej stronie internetowej, że Google pokazał we wtorek, jak planuje pomóc w rozwoju inteligentnych zegarków i innych urządzeń, które będzie można ubierać.  

Tak będą wyglądały zegarki z Androidem? fot. YouTube
Tak będą wyglądały zegarki z Androidem? fot. YouTube
None
None

Gigant internetowy zaprezentował filmiki pokazujące jak ma działać Android Wear, czyli system dostosowany do takich urządzeń, czyli na przykład smartwatchów. Android Wear jest projektem otwartym dla producentów aplikacji przygotowanych specjalnie na tego typu gadżety.  

W promocyjnych materiałach wideo opublikowanych przez Google widać, jak użytkownicy wydają swoim zegarkom polecenia i sprawdzają w ten sposób wyniki meczów, kontrolują odtwarzanie muzyki, korespondują, a nawet otwierają drzwi garażu. Android Wear jest mocnym wejściem na rozwijający się rynek urządzeń do ubierania. Reuters przypomina, że trzy na cztery smartfony sprzedawane na całym świecie działają nas sytemie od Google.  

LG Electronics poinformował, że wprowadzi pierwszy inteligentny zegarek wyposażony w system Android już w drugim kwartale. Motorola podała natomiast, że model Moto 360 będzie dostępny latem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane