Gorące akcje

PJ
22-11-2010, 00:00

Kurs spółki daje bolesną lekcję inwestorom. W piątek spadł o 10 proc., do 6,29 zł, najniższego poziomu w historii. W trakcie pierwszej sesji w lipcu 2007 r. rósł nawet do 620 zł, 173 proc. powyżej ceny z oferty (227 zł). Potem było z górki. Wszyscy szukają przyczyn: najpierw kryzys, potem zniecierpliwienie inwestorów brakiem widocznych postępów w poszukiwaniu ropy. Nerwowe reakcje wywołują też informacje o sprzedaży akcji przez Ryszarda Krauzego, głównego akcjonariusza.

Strategia uspokoi nastroje

Bertrand le Guern, prezes Petrolinvestu

Nerwową reakcję inwestorów spowodowała zapewne sprzedaż akcji Petrolinvestu przez głównego akcjonariusza, Ryszarda Krauzego. Mam jednak zapewnienie, że traktuje on inwestycję w Petrolinvest jako długoterminową. Nie ma żadnych obiektywnych podstaw, by kurs spółki tak spadał. Wyniki III kw. wykazują straty, ale są zdecydowanie lepsze niż rok temu. Zadłużenie stopniowo spada. Sądzę, że nastroje uspokoi strategia — przedstawimy ją na przełomie listopada i grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gorące akcje