Gorące spółki na dziś

ASZ
opublikowano: 06-02-2007, 00:00

Eurofilms

7,02 zł Dziś producent folii pochwali się wynikami IV kwartału. Jeśli usatysfakcjonują akcjonariuszy, ci mogą nagrodzić spółkę poprawieniem szczytu notowań. Podczas sesji 23 stycznia, za jedną akcję płacono 7,45 zł. Papiery drożały nawet o 35 proc., po tym jak „Puls Biznesu” poinformował jako pierwszy o zamiarze połączenia się giełdowej firmy ze swoim największym akcjonariuszem — Ergisem. W ten sposób wejdzie on na warszawską giełdę. W poniedziałek po nudnej dla akcjonariuszy Eurofilms sesji walory zdrożały o 0,3 proc.

Mostostal Zabrze

7,31 zł We wtorek akcje zabrzańskiego holdingu budowlanego mogą należeć do czołówki drożejących papierów. Od dłuższego czasu Mostostal Zabrze należy do ulubieńców giełdowych spekulantów, którym powinna spodobać się informacja o kupnie ponad 51 tys. akcji przez Zbigniewa Opacha, największego akcjonariusza spółki i przewodniczącego jej rady nadzorczej.

Zakup nastąpił w drodze umowy cywilno-prawnej na rynku niepublicznym. Za jedną akcję zapłacił średnio 3,47 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu