Gorące spółki na dziś

ADM
opublikowano: 17-04-2007, 00:00

Boryszew

28,34 zł Dziś właściciele zdecydują o zbyciu części firmy. Wiąże się to z planowanym połączeniem ze spółką Suwary. Ze struktur Boryszewa zostanie wydzielony sochaczewski oddział spółki (z podległymi mu Nylonbor i Elimer). Zostanie on następnie wniesiony do Suwar. W zamian firma wyemituje akcje dla Boryszewa. Spółka zostanie właścicielem blisko 80 proc. podwyższonego kapitału Suwar. Na walnym jej właściciele wybiorą także nowego członka rady nadzorczej oraz dokonają zmian w statucie spółki w sprawie powoływania nowych członków.

BZW BK

277,80 zł Dziś na walnym zgromadzeniu akcjonariusze BZW BK zadecydują o podziale zeszłorocznego zysku, zmianach w radzie nadzorczej oraz o przyjęciu programu motywacyjnego. Zarząd i rada nadzorcza proponują przeznaczyć na dywidendę 438 mln zł, czyli 6 zł na akcję, tak jak rok wcześniej. Warto zaznaczyć, że skonsolidowany zysk wzrósł od 2005 r. o 47 proc., a jednostkowy o 33 proc. Rynek liczył nawet na 8 zł na jedną akcję. W całym 2006 r. koszty operacyjne grupy w 2006 r. wyniosły 1,33 mld zł, czyli wzrosły o 11,6 proc., a koszty pracownicze i koszty działania o 15,7 proc

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu