Gorące spółki na dziś

MZ
opublikowano: 11-05-2007, 00:00

PGNiG 4,33 zł

Gazowy monopolista publikuje raport z I kwartału, który tradycyjnie jest najlepszym okresem dla spółki. Analitycy spodziewają się poprawy wyników spółki w porównaniu z takim samym okresem ubiegłego roku. Szacowany spadek sprzedaży gazu wynosi około 10 proc., ale poprawiła się relacja ceny zakupu importowanego gazu do obowiązującej taryfy, co oznacza dodatkowe zyski. Specjaliści szacują, że powiększone one zostaną dodatkowo o 80 mln zł ze sprzedaży zapasów. Analitycy DM PKO BP prognozują, że w I kwartale spółka pokaże 5,28 mld zł przychodów i 716 mln zł zysku netto.

Masters 0,67 zł

Dziś odbędzie się walne zgromadzenie, na którym akcjonariusze będą głosować w sprawie nowej emisji z prawem poboru. Spółka, która regularnie robi kolejne oferty, liczy tym razem na uzyskanie 20-30 mln zł. Co ciekawe, ostateczną cenę emisyjną ma ustalić rada nadzorcza Mastersa. Zdobyte w ten sposób pieniądze mają zostać przeznaczone na rozwój bardzo popularnej wśród giełdowych kameleonów działalności deweloperskiej (m.in. kupno działek pod inwestycje mieszkaniowe). Ma być ona rozwijana przez MST Deweloper, spółkę zależną emitenta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy