Gorące spółki na dziś

KZ
opublikowano: 22-06-2007, 00:00

LC Corp

Wczoraj zakończyły się zapisy na akcje wrocławskiego dewelopera w transzy inwestorów instytucjonalnych. Dziś nastąpi przydział akcji. Ci, którzy złożyli zlecenia, z niecierpliwością czekać będą na informacje o stopie redukcji. DM IDM, jeden z brokerów sprzedających papiery LC Corp, oferował lewar przewyższający aż o 99 razy kapitał własny. Drobni gracze otrzymają więc znikomą część tego, na co się zapisali. Cena oferowanych akcji (57 mln nowych walorów i 106 mln starych, należących do Leszka Czarneckiego) wynosiła 6,50 zł.

Hawe

Kurs spółki, zajmującej się m.in. budową oraz dzierżawą łączy telekomunikacyjnych, wraca na ziemię po wzroście w ubiegłym tygodniu o blisko 60 proc. Jeszcze w poniedziałek w trakcie sesji ustanowiono szczyt 119 zł, ale finisz notowań (zejście do 98 zł) dał graczom sygnał do odwrotu i realizacji szybkich zysków. Dziś walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecyduje o emisji akcji z prawem poboru. Za jedną starą będzie można kupić 20 nowych w „promocyjnej” cenie 1 zł. Hawe chce uzyskać blisko 100 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu