Gorące spółki na dziś

MZ
opublikowano: 21-08-2007, 00:00

Mostostal Płock

- Jutro spółka wypłaci akcjonariuszom 75 gr dywidendy na akcję. Znaczna część premii przypadnie Mostostalowi Warszawa, który ma blisko połowę z 2 mln akcji spółki specjalizującej się w pracach budowlano-montażowych dla branż petrochemicznej i chemicznej. Ostatnie wyniki Mostostalu pokazują, że płocka firma ma się coraz lepiej. W II kwartale zarobiła na czysto 3,1 mln zł, podczas gdy przed rokiem miała 0,46 mln zł straty netto. Wynik operacyjny poprawiła z 0,6 mln zł do 3,1 mln zł.

MCI

- W czwartek walne zgromadzenie akcjonariuszy MCI Management ma zadecydować o emisji obligacji. Fundusz chce przeprowadzić taką operację, bo potrzebuje pieniędzy na nowe projekty inwestycyjne. Na razie nie wiadomo, ile dokładnie zamierza zebrać z rynku. Z projektów uchwał wynika, że wyemituje nie mniej niż 2 tys. i nie więcej niż 10 tys. obligacji, o łącznej wartości nie mniejszej niż 20 mln zł i nie większej niż 100 mln zł. Obligacje mają zostać skierowane do inwestorów w drodze zaproszeń indywidualnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy