Gorące spółki na dziś

KZ
opublikowano: 23-08-2007, 00:00

ENAP

Wczoraj akcje spółki drożały nawet o ponad 20 proc., a impulsem były kolejne zakupy walorów, dokonane przez członków władz spółki. Ciekawe, jak będą się zachowywać na kolejnych sesjach, bo zwyżka kursu i dobre nastroje wokół waloru są potrzebne — bez tego trudno będzie zachęcić akcjonariuszy do objęcia planowanej emisji z prawem poboru. Walory sprzedawane będą po 1,95 zł, ale na razie inwestorzy nie doczekali się nawet zatwierdzenia prospektu emisyjnego przez KNF, co otworzyłoby drogę do notowań praw poboru i rozpoczęcia zapisów.

MCI

Zaplanowane na dziś walne zgromadzenie zdecyduje m.in. o zmianach w składzie rady nadzorczej oraz o emisji obligacji. Będzie miała ona wartość nie mniejszą niż 20 mln złotych i nie większą niż 100 mln zł. Sprzedawane będą wybranym inwestorom na rynku niepublicznym. Uzasadnienie projektu jest lakoniczne: fundusz chce uzyskać pieniądze na sfinansowanie kolejnych inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu